(detali)

Orai Kelmėje

Konkursai

Ro­mual­da KUL­ŠY­TĖ, Pak­ruo­jo J. Paukš­te­lio vie­šo­sios bib­lio­te­kos di­rek­to­rė
Gamink ir Balsuok
Ro­mual­da KUL­ŠY­TĖ, Pak­ruo­jo J. Paukš­te­lio vie­šo­sios bib­lio­te­kos di­rek­to­rė
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

PDF laikraščiai

Norėdami skaityti PDF failą, įveskite įsigytus prisijungimo duomenis
 
Vartotojas:
 
Slaptažodis:

 
 
PDF archyvas

Prenumerata

Popierinių laikraščių prenumerata internetu
Prenumeruoti
PDF laikraščių prenumerata
Prenumeruoti
Asmeniniai skelbimai mūsų žiniatinklyje
Skelbimai

Direktorius vadovavo su „kvapeliu“

2014 m. sausio 7 d.
Kelmės specialiosios mokyklos direktoriui Kęstučiui Veineikiui gresia atleidimas iš darbo dėl šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo. Pedagogas specialiųjų poreikių vaikams pavyzdį rodė ir mokytojams vadovavo būdamas įkaušęs beveik iki pusantros promilės.Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Vincas Metrikis informavo, kad po Kalėdų Savivaldybės adminstracijos direktorė sulaukė anoniminio skundo, kad Kęstutis Veineikis mokykloje vaikšto su „kvapeliu“.
Operatyviai buvo sudaryta komisija. Administracijos direktorės pavaduotojas...

Per kiek laiko „nugyvenami“ socialiniai būstai?

2014 m. sausio 7 d.
Palangoje vykusiame geriausiųjų 2007 – 2013 metų Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimo ceremonijoje Kelmėje renovuotas bendrabutis, kuriame įrengti 25 socialiniai būstai, buvo nominuotas kaip vienas iš geriausiųjų Vakarų Lietuvoje. Tačiau prieš porą metų įrengtų socialinių būstų bendrosios patalpos jau atrodo ne ką geriau kaip prieš renovaciją.Socialiniai būstai Kelmėje įrengti buvusiame Profesinio rengimo centro bendrabutyje. Dalyje bendrabučio kelmiškiai buvo nusipirkę būstus, dalyje buvo savivaldybės skiriami socialiniai būstai.
Pastaruosius nutarta renovuoti. Apšiltinta...

Dėmesys šildo žmonių širdis

2014 m. sausio 7 d.
Akcijos tikslas - aplankyti Kelmės rajono sunkiai besiverčiančias daugiavaikes šeimas, susitikti su Vijurkų globos namų bei Kelmės specialiosios mokyklos vaikais.
Organizuojant šią akciją aukodami pinigėlių prisidėjo policijos rėmėjai, jie surinko drabužėlių, kitų šeimai būtinų daiktų, VĮ "Šiaulių regiono keliai" skyrė šviesą atspindinčių liemenių, atšvaitų.
Įvairia labdara prisidėjo Šiaulių apygardos Probacijos tarnybos Probacijos skyriaus darbuotojai, Krašto apsaugos savanoriai bei Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Kelmės poskyrio nariai.
Akcijos...

Kelmės ligoninės laboratorijos neatidavė privatininkams

2014 m. sausio 7 d.
Kelmės ligoninės direktorė prašė rajono Tarybos leisti dešimčiai metų išnuomoti laboratoriją privačiai bendrovei. Motyvavo tuo, kad ligoninė sutaupytų, nes atpigtų tyrimai.Tačiau Tarybos nariai neleido taupyti ligonių sąskaita ir rajono gyventojų sveikatos atiduoti į privačias rankas.Regina MUSNECKIENĖ

Ligoninės administracija savo prašymą leisti išnuomoti laboratoriją aiškino tuo, kad ligoninės vis raginamos ieškoti taupymo galimybių. Mažiau ligonių gydyti stacionare. Pigiau pirkti įvairias paslaugas. Kelmės ligoninės vadovė nusprendė sumažinti išlaidas tyrimams...

Komentarai, nuomonėsDaugiau


Šiaulių miestui naujasis Savivaldybės administracijos direktorius tarnauja jau 80 dienų. Ar papūtė nauji vėjai ir ar galėjo papūsti...

Esu žmogus gana prietaringas, mano skaičius vienuolika (su šitokiu numeriu krepšinį žaisdavau), trylika man nelabai limpa prie...

Ir vis dėlto – ne visi. Vis dar atsiranda, kas viešai sušunka: esame pavojuje! Dažniausiai tada, kai artimųjų netektis atveria karčią...

Jonas Grigas "ELTA nuotr.
Vienas didžiausių interneto pranašumų yra tai, kad jis leidžia žmonėms be jokių apribojimų dalytis...

imestamp]" border="0" alt="" />

Mokytoją išgarsino vadovėlis apie traktorių

Krašto žinios
2014 m. sausio 4 d.
Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus profesijos mokytojas – metodininkas Virginijus Laurinavičius Žemės ūkio ministerijos bei Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijos ir programos „LEADER“ žemdirbių metodikos centro surengtame konkurse pripažintas geriausiu agroserviso ir technikos priežiūros profesijos mokytoju.Laimėti konkurse padėjo tai, kad mokytojas parašė vadovėlį „Belarus“ traktoriai“ ir mokydamas taiko inovatyvius metodus.Išrinkti trys geriausieji profesijos mokytojai
Konkurso tikslas buvo išrinkti...

Į Žalpius važiuojama ne tik pavalgyti kopūstų

Krašto žinios
2014 m. sausio 4 d.
Pasibaigusieji, 2013-ieji metai Žalpių kaimo bendruomenei buvo neprasti. Taip tvirtino jos pirmininkė Alina Žalandauskienė. Į istorine praeitimi garsų miestelį atvyksta vis daugiau svečių. Atvyktų ir dar daugiau, tačiau atbaido į Žalpius vedantys prasti keliai.
Praėjusiais metais Žalpių kaimo bendruomenė paruošė edukacinę programą, skirtą tiek vaikams, tiek ir suaugusiems „Svečiuose Žalpių kaimo bendruomenėje“.
Bendruomenės pirmininkė Alina Žalandauskienė pasakojo, jog programa paruošta, remiantis istoriniais šaltiniais, senų vietinių gyventojų sukauptomis...

Senjorų bendruomenė palydėjo metus

Krašto žinios
2014 m. sausio 4 d.
Nors už langų vėjas ūžavo kaip pašėlęs, iš dangaus krito skaudūs lietaus lašai, seniesiems metams artėjant prie slenksčio, mes, senjorų bendruomenės „Artimi“ nariai, vėjuotą ir šaltą gruodžio 30 dienos popietę rinkomės į šventiškai išpuoštą Kelmės kultūros centro foje salę.
Vakarą pradėjome sudainavę senjorų himną „Artimi“. Į salę įjojo ateinančių metų simbolis – Medinis arkliukas. Gražių ir šiltų žodžių senjorams negailėjo bendruomenės pirmininkas Jonas Stabingis. Vakarą vedė Jadzė Gaupšienė. Koncertą-naujų kūrinių pristatymą dovanojo liaudiška kapela „Kelmynė“ (vadovas Gerimantas Rukas).
Nustebino pasirodęs Kalėdų...

Švenčių atgarsiai

Krašto žinios
2014 m. sausio 4 d.
Elvyravos pagrindinės mokyklos darželinukai ir mokinukai, pasipuošę šventiniais kostiumais, kvietė Kalėdų senelį su nykštuku ir gražuoliu arkliuku pakeliauti po Ledinuko šalį, kurioje skambėjo dainelės, buvo šokami šokiai ir deklamuojami eilėraštukai.
Šioje pasakoje dalyvavo ir mažieji darželinukai, vaidinę nykštukus, ir vyresnieji, tapę seniais besmegeniais. Ypač atsakingas vaidmuo teko pagrindiniam pasakos herojui Ledinukui, nuo kurio priklausė ši nuostabi kalėdinė šventė.
Vėliau Kalėdų senelis keliavo prie Kukečių seniūnijos didelės išpuoštos eglės...

Ar atgims Chveideno namas Tytuvėnuose?

Kultūra
2013 m. gruodžio 30 d.
Planuojamas restauruoti pastatas Tytuvėnuose, Sodų gatvėje įtrauktas į saugomų kultūros vertybių registrą, šiuo metu yra avarinės būklės. Namas stovi miesto centre, saugomoje teritorijoje.
Pasak Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Laimos Tyliutės, namas yra tipinės XIX amžiaus medinės mažo Lietuvos miesto architektūros pavyzdys ir vienintelis toks visuose Tytuvėnuose.
Atstačius šį namą, būtų atkurtas urbanistinės kultūros paveldo pavyzdys, o pats pastatas pritaikytas visuomenės reikmėms. Rekonstravimo procese...

Geriausiųjų moksleivių pagerbtuvėse – ir burtai, ir vaišės

Krašto žinios
2013 m. gruodžio 28 d.
Metų pabaigoje pagerbti moksleiviai – olimpiadų ir konkursų nugalėtojai bei jų mokytojai. Šventė, kupina burtų, vaišių, dovanų ir sveikinimų surengta Kelmės krašto muziejuje.
Rajono moksleiviai – olimpiadų ir konkursų nugalėtojai bei jų mokytojai pirmiausia buvo pakviesti į buvusius Kelmės dvaro rūsius, kuriuose karaliavo Kalėdų dvasia.
Kelmės krašto muziejaus direktorė Danutė Žalpienė ne tik papasakojo apie Kalėdų burtus, spėjimus, bet susirinkusiems ir patiems siūlė burtis, spėti tiek artimiausią, tiek ir tolimesnę ateitį su žirniais, šiaudais, veidrodžiu ir žvake.
Jei...

Policijos bičiulis Amsis susitiko su moksleiviais

Krašto žinios
2013 m. gruodžio 28 d.
Pareigūnai pasveikino moksleivius su artėjančiomis šventėmis, linkėjo, kad švenčių neaptemdytų liūdesys. Svečiai priminė taisykles, kaip saugiai naudotis pirotechnikos priemonėmis, nuo kokio amžiaus galima naudotis pirotechnika, kokia atsakomybė gresia pažeidus pirotechnikos įsigijimo ir naudojimo taisykles. Policijos pareigūnai, padedami policijos bičiuliui Amsiui, 6 Pakražančio mokyklos moksleivius priėmė į jaunųjų policijos rėmėjų gretas. Amsis jiems įteikė pažymėjimus.
Šventė baigėsi jaunųjų policijos rėmėjų programėle.
Policijos komisariato inf.

Rajono sportininkus lydėjo ketvirtoji vieta

Krašto žinios
2013 m. gruodžio 28 d.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Povilas Sabaitis sakė, jog 2013-ųjų sportininkai neturėtų peikti. Kelmės „Antivio-Etovio“ tinklininkai iškovojo Lietuvos čempionų vardus. Tačiau iš kitų sporto šakų atstovų buvo galima tikėtis ir geresnių rezultatų.
„Labai daug kompleksinėse varžybose rajono sportininkai iškovojo ketvirtų vietų. Jausmas savotiškas. Rodos, taip netoli medaliai, bet yra galimybių tobulėti“, – sakė P. Sabaitis.
Per renginį pagerbti penki geriausieji šių metų rajono sportininkai bei komanda. Geriausiuosius rinko sporto...

„Mano gimtoji kalba. Vaiguvos šnekta“

Krašto žinios
2013 m. gruodžio 28 d.
Vaiguvoje ir Kelmėje praėjusią savaitę pristatyta kraštietės Ievos Švarcaitės knyga „Mano gimtoji kalba. Vaiguvos šnekta“.Kaip knygos įvade rašo Irena Seliukaitė, šios knygos „sumanytoja – vaiguviškė gamtos mokslų daktarė Ieva Švarcaitė atliko didelį darbą, kaupdama gimtosios šnektos duomenis, ieškodama kitų kalbų žodynuose paaiškinimų vaiguviškių šnektoje vartojamoms svetimybėms. Žodyne sudėtas mylinčio savo gimtinę žmogaus siekis išgirsti, įsidėmėti, neleisti pranykti nuo vaikystės girdėtiems žodžiams, intonacijoms, kūrusioms nepakartojamą Tėviškės aurą. Ši knyga, nepretenduojanti į mokslinį žodyną...

Dienos populiariausi

AUK­CIO­NAS!

2014 m. sausio 8 d.
lankomiausias

KON­KUR­SAS!

2014 m. sausio 8 d.
daugiausiai komentuotas

Sportas

Trakų Vokėje (Vilnius) surengtame lėkščiasvydžio (frisbio) turnyre Šiauliams atstovavo Karolis Novikovas. Socialinių mokslų studentas –...

Keturi kampai

Trisdešimties metų svajonė pagaliau įgyvendinta – šiaulietis radijų kolekcionierius, ilgametis „Šiaulių krašto“ prenumeratorius Antanas Gedvilas...

Centas prie cento

Konkurso „Metų ūkis-2013“ trečiąją vietą Joniškio rajone laimėjo šeima iš Gaižaičių kaimo, valdanti net tris ūkius: Kazė Dacienė laiko karvių bandą, jos...

Atolankos

imestamp]" border="0" alt="" />

Gyvenimo spalvosDaugiau

Neatitinka reikalavimųSu gyvenimo siųstais išbandymais Audrius susigyveno. Kai gegužę Audriui medikai patarė dilbį amputuoti, guodė...

Šiaulietė Skaidrė Atkočiūnienė didžiosioms metų šventėms puošė dvi eglutes. Didžioji eglė – šeimai, o kita, šiaulietės žodžiais, jos asmeninė. Ant...

Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui praėjusius ir šiuos metus sujungė šeimų šventės. Romoje popiežiaus Pranciškaus kvietimu jis pernai...

Žagariečiai 83-ejų Pranutė ir 81-erių Stanislovas Verniai – kartu santuokoje jau 60 metų. Gruodį suėjo deimantinis jubiliejus. Garbaus...

Visi straipsniai